دیدار سردار رادان فرماندهی نیروی انتظامی کشور با معظم له

عوامل مسمومیت مدارس را دستگیر و آنها را قلع و قمع کنید

photo_2023-03-02_18-21-06 2

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی مرجع عالیقدر جهان تشیع بعد از ظهر امروز در دیدار با سردار رادان؛ فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و مناسبت های  این ماه امنیت را مقدمه و زمینه ساز  رشد و توسعه در جامعه بیان نموده و در ادامه خاطرنشان کردند: امام صادق (علیه السلام) فرمودند: « ثَلَاثَةُ أَشْیَاءَ یَحْتَاجُ النَّاسُ طُرّاً إِلَیْهَا الْأَمْنُ وَ الْعَدْلُ وَ الْخِصْبُ»؛ یعنی در هر جامعه ای مردم به سه چیز نیاز دارند: امنیت و عدالت و فراوانی نعمت. باید توجه داشت هر سه این امور با مسئولیت شما ارتباط مستقیم دارد.

حضرت آیت العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به حوادث اخیر و مسمومیت دانش آموزان مدارس دخترانه در قم، تهران و چند شهر دیگر اظهارداشتند: این حوادث که منجر به مسمومیت تعدادی از دانش آموزان شده است یکی از دغدغه های مردم شده است. باید توجه داشت که دشمنان و بدخواهان می خواهند به این وسیله ضعف ما را نشان دهند. اسلام بر حفظ کرامت و مقام زن بسیار تاکید و حقوق فراوانی برای آنان بیان نموده است. زنان در اسلام از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. اولین کار شما برخورد قاطع و دستگیری عوامل مسمومیت مدارس و قلع و قمع نمودن عاملان این حوادث است. این موضوع به عنوان اولین آزمون شما  و امیدوارم هر چه زودتر این حوادث ریشه کن و برطرف شود.

معظم له در ادامه افزودند: رشد و پیشرفت جامعه تنها در سایه امنیت تحقق پیدا می کند، بدون امنیت هیچ پیشرفت و موفقیتی نصیب جامعه نمی‌شود. عدالت یعنی رعایت حقوق و گرفتن حق مظلوم که در آن نمی توان کوتاهی نمود، کسی که برای اجرای عدالت و برقراری آن در جامعه مجاهدت می کند در نزد خداوند مقام و منزلت خاصی دارد و سوم فراوانی نعمت  و بر طرف نمودند مایحتاج مردم و نیاز های ضروری مردم.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه ارتباط صمیمانه و توجه به مردم را یکی از اولویت ها بیان کردند و اظهارداشتند: یکی از سرمشق های مهم ما سخن امیرمومنان (علیه السلام) به مالک اشتر هنگام اعزام به مصر است که حضرت در نامه ای به او نوشتند: ای مالک! « إنّما عِمادُ الدِّینِ و جِماعُ المسلمینَ و العُدَّةُ للأعداءِ العامَّةُ مِنَ الاُمَّةِ ، فلیَكُن صَغْوُكَ لَهُم، و مَیلُكَ مَعَهُم»؛ مالک بدان ستون دین و سپر در برابر دشمن همین توده های مردم هستند. از این رو باید توجه و عنایت به مردم و ایجاد رفاه آنها سر لوحه کارها و برنامه های شما باشد. شما باید از مشکلات مردم آگاه باشید و برای رفع مشکلات و برقراری امنیت و آسایش آنها تمام ظرفیت ها را بکار بگیرید.

 مرجع تقلید شیعیان در پایان ضمن دعای خیر برای حافظان امنیت فرمودند: ما وظیفه داریم برای تمام خدمتگزارن به مردم دعاگو باشیم و برای موفقیت شما و تمامی حافظان امنیت دعای خیر و توفیق روزافزون مسئلت می نماییم.