بیانات معظم له در دیدار با عده‌ای از فضلای حوزه علمیه

امروز دنیای استکبار بیش از هر زمان دیگری مشغول اسلام ستیزی است/سران کشورهای اسلامی و مردم مسلمان به هر نحو ممکن باید انزجار خود را نسبت به اهانت قرآن کریم اعلام بدارند

photo_2022-10-27_12-14-42

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در دیدار عده‌ای از فضلای حوزه علمیه ضمن محکوم کردن اهانت به قرآن کریم فرمودند: امروز دنیای استکبار بیش از هر زمان دیگری مشغول اسلام ستیزی است و به گمان خود با اهانت به مقدسات می‌تواند به مقصود خود دست بیابد و در این بین سازمان های مدعی آزادی و حقوق بشری با سکوت خود فضا را برای این جریان فراهم‌ می کنند. سران کشورهای اسلامی و مردم مسلمان به هر نحو ممکن باید انزجار خود را نسبت به اهانت قرآن کریم اعلام بدارند.
معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت فرهنگ افزودند: شکی نیست که امروز مردم با مشکلات اقتصادی فراوانی روبرو هستند؛ اما در این بین نباید مسائل فرهنگی کشور به فراموشی سپرده شود. انسان تأسف می‌خورد از اینکه عده‌ای نسبت به مسائل ضد فرهنگی تذکر می‌دهند ولی متولی فرهنگ به راحتی افراد را متهم می کند که اینها می خواهند جامعه‌ را دو قطبی کنند.
مرجع تقلید شیعیان در ادامه افزودند: عده‌ای می‌خواهند اینگونه وانمود کنند که متدینین با شادی مخالف هستند در حالی که اینگونه نیست مردم به تفریحات سالم احتیاج دارند و این وظیفه متولیان فرهنگی کشور است‌ که زمینه های این امر را فراهم کنند، البته شادی مردم زمانی محقق می شود که مشکلات اقتصادی و معیشتی آنها حل شود.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مدظله العالی» با اشاره به سخنان رهبری در جمع مسئولان قضایی کشور مبنی بر داشتنِ خروجی در کار فرمودند: این سخن ایشان بسیار دقیق بوده است و باید اجرایی شود چون بعضی از مسئولان اجرایی آمارهای می‌دهند ولی در جامعه جور دیگر دیده می شود.
معظم له در پایان خاطر نشان کردند: ما وظیفه داریم از اصل نظام و انقلاب و رهبری دفاع کنیم ولی نباید توجیه گر عمل اشتباه فلان مسئول باشیم، بله! هر کسی به مردم و نظام و انقلاب صادقانه خدمت کرد باید حمایت شود هیچ کس حق ندارد مردم را ناامید کند امروز باید همه با هم وحدت داشته باشند، اختلاف بسیار مضر است و در این میان وظیفه ما طلبه ها سنگین است ما باید در کنار مردم باشیم و رنج آنها را بفهمیم. بنده بعنوان یک طلبه در حوزه علمیه قم باید عرض کنم از شما می خواهم به مردم اطلاع رسانی کنید ما مشکلات آنها را تا حد ممکن اطلاع رسانی می کنیم و تذکر می دهیم و خودمان هم این مشکلات را درک می‌کنیم.