دیدار سردار غلامرضا سلیمانی؛ رئیس سازمان بسیج مستضعفان و اعضای همایش اولین آیین ملی تکریم فعالان مسجد و پانزدهمین پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مدظله العالی»

مسجد پایگاهی اجتماعی، دینی و تصمیم ساز است.
مسئولین باید پیشاپیش و دوشادوش مردم در مساجد حضور داشته باشند.

photo_۲۰۲۳-۰۸-۲۰_۲۱-۳۷-۳۷

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مدظله العالی»، معظم بعد از ظهر امروز در دیدار با شرکت کنندگان اولین آیین ملی تکریم فعالان مسجد و پانزدهمین پاسداشت ادبیات مقاومت با عرض تسلیت به مناسبت ایام حزن اهل بیت (علیهم السلام) ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته توسط سازمان بسیج مستضعفان و زحمات دست اندرکاران این حوزه فرمودند: مهم ترین مطلب حضور پرشور در مساجد برای ادای فریضه نماز است، نمازی که تضرع به درگاه پروردگار است.
مرجع تقلید شیعیان در ادامه خاطر نشان کردند:همه وظیفه داریم در مساجد شرکت و حضور فعال داشته باشیم و از خداوند متعال بخواهیم کارهای ما برای رضایت او باشد. همه باید حضور داشته باشند این همه شامل نمایندگان مجلس و وزیران و به طور کل همه مسئولین می شود. این طور نباشد که پشت میز برای مردم تکلیف کنند و خود عمل نکنند. باید در مسجد به عنوان یک پایگاه مهم تصمیم ساز حضور داشته باشند، در کنار مردم باشند، از مردم جدا نباشند، در یک صف واحد باشند و از حال مردم باخبر باشند.
معظم له با اشاره به جایگاه ممتاز مساجد در تاسیس تمدن درخشان اسلامی فرمودند: در صدر اسلام هم همین گونه بوده است، پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) در تمام اجتماعات حضور داشتند. تمام تصمیم های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و... در مساجد گرفته می شد در واقع مسجد جایگاهی برای طرح و حل مشکلات جامعه اسلامی بود. مسجد یک پایگاه در هر موضوعی است.
مرجع تقلید شیعیان در ادامه به اهمیت جایگاه ائمه جماعت در مساجد اشاره نمودند و افزودند: امام جماعت باید تمام شرکت کنندگان در مسجد را یک به یک بشناسد و از مشکلات آنان با خبر بوده و در صدد رفع دغدغه های آنان باشد.


IMG_5736 copy

لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار سردار غلامرضا سلیمانی؛ رئیس سازمان بسیج مستضعفان ضمن اشاره به لزوم فعال شدن مساجد در مسیر حرکت به سمت ایجاد حکومت اسلامی، تشکیل جامعه مهدوی، زمینه سازی ظهور و تمدن سازی در بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری، به ایراد گزارشی کوتاه از آخرین اقدامات، برنامه ها و فعالیت های بسیج در زمینه احیای جایگاه مساجد در جامعه پرداختند و در پایان این دیدار از تعدادی از فعالان مساجد با حضور معظم له تقدیر به عمل آمد.