حضرت آیت العظمی نوری همدانی مدظله العالی در دیدار دکتر بهرام عین اللهی؛ وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی.

تقدیر از بومی سازی دارو ها و تجهیزات پزشکی و توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه های تشخیص و تولید دارو گامی اساسی جهت بهبود وضعیت سلامت جامعه است.

photo_۲۰۲۴-۰۲-۱۵_۱۸-۳۱-۵۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مدظله العالی»، مرجع عالیقدر جهان تشیع بعد از ظهر امروز در دیدار با دکتر عین اللهی؛ وزیر بهداشت و هیات همراه، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و تشکر از تلاش‌های فراوان وزیر بهداشت و کادر سلامت کشور، بر ارتقای خدمات تشخیصی و درمانی و تجهیز مراکز درمانی در مناطق محروم تاکید کردند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته فرمودند: خدمت به مردم بالاترین ثواب هاست. اخلاق و فرهنگ پزشکان و پرستاران در برخورد با بیماران و همراهان آنها بسیار مهم است. امام صادق «علیه السلام» می فرمایند: افضل ترین عمل، عملی است که به برادران خود خدمت کنید. و خطاب به وزیر بهداشت فرمودند: بحمدلله خدمات شما در این وزارت خانه بعنوان شخصی متدین، متعهد و متخصص قابل تقدیر است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با تشکر از گزارش پیشرفت های پزشکی و ساخت دارو برای بیماران صعب العلاج و تاکید بر دسترسی عموم جامعه به این خدمات فرمودند: این اخبار بسیار مسرت بخش است. معظم له تقدیر از بومی سازی دارو ها و تجهیزات پزشکی و توسعه شرکت های دانش بنیان در حوزه های تشخیص و تولید دارو را گامی اساسی جهت ارتقای سطح سلامت جامعه برشمردند و فرمودند این خدمات ارزندۀ شما باید اطلاع رسانی شود.

 حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته با اشاره به کتاب اعجاز خوراکی ها اثر دکتر غیاث الدین جزایری افزودند: این کتاب با این سوال شروع می شود که «به من بگو چه می خوری تا بگویم حال تو چگونه است» بنده در حاشیه آن کتاب نوشتم "به من بگو چه می خوری و به چه مقدار و چه وقت تا بگویم حال تو چگونه است". فرهنگ و اصول تغذیه سالم باید در جامعه و از سنین کودکی با کار فرهنگی و زیربنایی اصلاح شود. این حرکت باید از خانواده ها آغاز شود. ورزش باید بعنوان بخش جدایی ناپذیر زندگی افراد و خانواده ها نهادینه شود. البته علاوه بر کار فرهنگی، وجود اماکن و امکانات ورزشی مناسب و ارزان برای افراد لازمه این کار است.

 معظم له در ادامه فرمودند: یکی از نکات حائز اهمیت این است که طبیب خود باشیم؛ زیرا افراد از لحاظ استعداد و تجارب بسیار متفاوتند. لازم به ذکر است در ابتدای این دیدار دکتر عین اللهی به بیان گزارشی از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در وزارت بهداشت در دوران تصدی ایشان و همچنین تشریح برنامه های پیش رو پرداخت.