حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «دامت برکاته» در دیدار آقای دکتر جلیلی

شما عمر خود را صرف اسلام و ایران کرده اید، ما سوابق خدمتی شما را فراموش نمی کنیم
ان شاء الله هدف، خدمت به مردم برای رضای خدا باشد
باید توجه کرد که همه فعالیت های شما برای رفاه مردم‌ باشد

photo_2024-06-13_19-33-38

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مدظله العالی»، معظم له عصر امروز در دیدار آقای دکتر جلیلی، ضمن تسلیت شهادت امام محمد باقر علیه السلام، با اشاره به سبقه انقلابی دکتر جلیلی و خدماتشان، فرمودند: فداکاری و خدمت برای اسلام و ایران در سابقه شما موجود است.

معظم له در ادامه با اشاره به کلام امیر المومنین علیه السلام خطاب به مالک اشتر در نامه 53 نهج البلاغه فرمودند: در کلام امام راحل بعد از قرآن، ما کتابی به جامعیت نهج البلاغه نداریم. حضرت امیرالمومنین علیه السلام مالک اشتر را به رفتار محبت آمیز با مردم توصیه نمودند و فرمودند: «وأشعِرْ قَلبَكَ الرَّحمَةَ لِلرَّعِیَّةِ ، والمحبَّة لَهُم ، واللُّطفَ بهِم ، ولاتَكونَنَّ علَیهِم سَبُعا ضارِیا تَغتَنِمُ أكلَهُم ؛ فإنَّهُم صِنفانِ : إمّا أخٌ لَكَ فی الدِّینِ ، أو نَظیرٌ لَكَ فی الخَلقِ...»  مردمی که تحت سیطره شما هستند دو صنف هستند؛ یا برادران دینی شما هستند و یا از کسانی که شما را پذیرفته اند، با آن دو به نیکی و انصاف رفتار کن.

معظم له با اشاره به بخش دیگری از این نامه فرمودند: مردم ستون دین هستند و سپری در برابر دشمنان. 

این مرجع عالیقدر افزودند: به مردم توجه کنید، مردم خیلی مهم هستند. در جنگ تحمیلی همین مردم جان و مال و فرزندان برومند خود را در راه دفاع از اسلام و ایران فدا نمودند. باید توجه کرد که همه فعالیت ها برای رفاه مردم‌ باشد.

معظم له با اشاره به اهمیت انتخابات پیش رو از آحاد ملت شریف ایران خواستند که به پای صندوق های رای بیایند و با انتخاب کاندیدای اصلح، زمینه ساز ایرانی قوی باشند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع، حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «دامت برکاته»، با اشاره به جنایات آمریکا در حق ملت ایران و جنایات اسرائیل در غزه، استکبار ستیزی و شناخت دشمن خصوصاً صهیونیست و آمریکا بسیار لازم است و فرمودند همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اینان ظاهرشان در جمع خودشان اتوکشیده‌اند ولی در حق ملت‌ها طبیعت کلب را دارند

معظم له فرمودند: این انقلاب، پیروزی خون بر شمشیر بود و ان شاءالله زمینه ساز ظهور باشد.