حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی در دیدار با حجت الاسلام حکمتعلی مظفری؛ رئیس دیوان عدالت اداری

روند رسیدگی به پرونده‌ها باید تسریع شود
ما شاهد تلاش و تحول در قوه قضائیه هستیم و تشکر می کنیم و امیدواریم خدمت رسانی که در حال انجام است ارتقاء بیشتری پیدا کند

photo_2024-06-20_12-56-47

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی «مدظله العالی»، معظم له ظهر امروز در دیدار حجت الاسلام حکمت علی مظفری؛ رئیس دیوان عدالت اداری، بر لزوم ارتقای خدمات و تسریع دررسیدگی به پرونده های قضایی و صدور آرا تاکید نمودند.
در ادامه این مرجع تقلید به نامه 53 نهج البلاغه حضرت امیر المومنین علی علیه السلام خطاب به مالک اشتر(به هنگامه اعزام به سرزمین مصر) اشاره نمودند و فرمودند: حضرت امیر المومنین علی علیه السلام در این نامه ویژگی های قضات را ذکر نموده اند؛ بنا بر فرمایش مولای متقیان حضرت علی علیه السلام قضات باید پر حوصله باشند و سعه صدر داشته باشند؛ کسانی باشند که تطمیع نشوند؛ کسانی که در قضاوت دقت و سرعت عمل داشته باشند.
معظم له زمان رسیدگی به پرونده ها را طولانی دانسته و افزودند: روند رسیدگی ها باید تسریع شود؛ 4 ماه زمان زیادی است. اگر حجم کار سنگین است تعداد نفرات را افزایش دهید ویا افرادی را بر کرسی قضاوت بنشانید که دقت و سرعت عمل را توامان داشته باشند. حضرت امیر المومنین علیه السلام به بسیاری از مسائل قضایی در همان مسجد کوفه رسیدگی می کردند.
این مرجع عالیقدر در ادامه افزودند: مردم و مراجعین می خواهند در اسرع وقت به پرونده ها و مشکلاتشان رسیدگی شود.
معظم له تحول در دستگاه قضایی در سالهای اخیر را مثبت ارزیابی نمود و فرمودند: ما شاهد تلاش و تحول در قوه قضائیه هستیم و تشکر می کنیم و امیدواریم خدمت رسانی که در حال انجام است ارتقاء بیشتری پیدا کند.
شایان ذکر است در ابتدای این دیدار حجت الاسلام حکمت علی مظفری به ارائه گزارشی از فعالیت ها و خدمات صورت گرفته پرداخت.