وظيفه اول همه مسوولان، حل مشكلات مردم است

حضرت آيت الله العظمي نوري همداني: امروز دشمن تمام سعي و توان خود را براي بر اندازي نظام به‌كار گرفته اما با عنايت خدا توان اين كار را ندارد.

photo5852942124457243424xxx

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آيت الله العظمي نوري همداني مدظله العالي، اين مرجع عاليقدر جهان تشيع در ديدار با آيت الله علم الهدي ضمن تاكيد بر اهميت جايگاه و مسئوليت امامت جمعه اظهار داشتند: امروز امامت جمعه مسئوليت بسيار بزرگي است و امامان جمعه بايد هم خود انقلابي باشند و هم جامعه را نقلابي نگهدارند.

ايشان در ادامه گفتند: البته معناي انقلابي بودن يعني دشمن شناس باشند، ثمرات و بركات انقلاب را حفظ كنند و بيان نمايند، مسائل و مشكلات مردم را پيگيري كنند و با توجه به اينكه امام جمعه يك واسطه‌ي بين مردم و مسوولان است بايد مسائل و مشكلات مردم را نيز به گوش مسوولان برساند.

ايشان با اشاره به اختلاف افكني‌ها و افزايش دشمنيِ دشمنان فرمودند: امروز دشمن دنبال ايجاد اختلاف است و تمام توان خود را براي براندازي به‌كار گرفته اما با عنايت خداوند متعال موفق نخواهد بود؛ لذا در چنين شرايطي حفظ وحدت حول محور ولي فقيه لازم است.

حضرت آيت الله العظمي نوري همداني فرمودند: بنده بارها گفتم و باز هم مي‌گويم، واقعا از وضع اقتصادي و معيشتي مردم احساس شرمندگي مي‌كنيم؛ مردم مشكلات فراواني دارند و مكرر به ما مراجعه مي‌كنند و ما هم تذكر مي‌دهيم اما متأسفانه توجه نمي‌كنند؛ بارها گفته‌ايم خيلي از مسائل هيچ ربطي به تحريم ندارد اگر كمي نظارت شود و واسطه‌گري‌ها حذف شود بخشي از اين مشكلات برطرف خواهد شد.

اين مرجع تقليد در پايان وظيفه اول همه مسوولان را حل مشكلات مردم دانستند.