انقلاب اسلامی زمینه پیشرفت و ارتقای جایگاه بانوان را فراهم کرد

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی تأکید کردند: به برکت نظام اسلامی نگاه نادرست به بانوان برداشته شد و امروز شرایط برای پیشرفت بانوان در حوزه و دانشگاه فراهم است.

IMG_7135x

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، این مرجع عالیقدر جهان تشیع در دیدار مدیر جامعة الزهرا(س) و دست اندرکاران برگزاری همایش کتاب سال بانوان با اشاره به نگاه عالی اسلام به بانوان گفتند: متأسفانه در دنیا به جایگاه بانوان توجه نمی شد و نمی شود اما در نظام اسلامی سعی شد که از بانوان که قرن ها مورد ظلم بودند قدرشناسی شده و جایگاه آنان مورد توجه قرار گیرد.

ایشان افزودند: قرآن کریم زن را به عنوان یک انسان معرفی می کند و ملاک کار را کرامت و تقوا می داند نه جنسیت، این نشان از توجه اسلام به جایگاه و شأن بانوان دارد که می توانند به مقامات عالی دست پیدا کنند.

معظم له تشکیل حوزه خواهران و جامعة الزهرا(س) را از برکات نظام اسلامی دانستند و اظهار داشتند: زنان نقش ویژه در سازندگی جامعه دارند که مرد در این حد نمی تواند ایفای نقش کند، ارتباط فرزندان با مادر بیش از پدر است و این نشان دهنده نقش مهم زن در تربیت فرزندان جامعه است و اگر زن دارای ایمان و عقیده درست باشد مسلما تأثیرگذار خواهد بود.

ایشان ادامه دادند: به برکت نظام اسلامی نگاه نادرست به بانوان برداشته شد و امروز شرایط برای پیشرفت بانوان در حوزه و دانشگاه فراهم است و زنان می توانند به جایگاه اجتهاد هم برسانند، امروز میدان برای بانوان جهت ترقی باز است.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که نظام اسلامی زمینه پیشرفت و ارتقای بانوان را فراهم کرده است، ابراز داشتند: باید قدردان نظام اسلامی باشیم و از این نعمت استفاده کنیم، بانوان باید بر مسائل مورد نیاز این حوزه تمرکز کرده و آثار خود را عرضه کنند.

ایشان با بیان این که برتری ها و مزیت های مکتب اهل بیت(ع) باید تبیین شود، ابراز داشتند: همانگونه که برتری فقه اهل بیت(ع) در فقه مقارن تبیین شده است باید در تفسیر، تاریخ و اخبار و روایات نیز همین کار انجام شود.