مسؤولان در خدمت به مردم کوتاهی و سستی نکنند

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی تأکید کردند: امروز کسانی که در جامعه مسؤولیت دارند باید آن را امانت الهی دانسته و بدانند که اگر سستی و کوتاهی کنند در پیشگاه الهی مسؤول خواهند بود.

IMG_1620x

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، این مرجع عالیقدر جهان تشیع امروز در دیدار جمعی از اساتید دانشگاه های استان مازندران با بیان این که مسلمانان باید عزت و عظمت خود را حفظ کنند، گفتند: مسلمانان وظیفه دارند گام هایی بردارند تا عزت و قدرت اسلامی همیشه محفوظ بماند.

ایشان افزودند: دشمن سعی کرده که همواره جلوی پیشرفت اسلام و مسلمانان را بگیرد اما شاهد هستیم که با وجود دسیسه های مختلف مسلمانان پیشرفت داشته اند، غربی ها علوم اسلامی که همراه توحید بود را گرفتند و آن را به علوم سکولار تبدیل کردند.

معظم له با بیان این که مسلمانان باید آگاه و بیدار و نسبت به تحرکات دشمن هوشیار باشند، اظهار داشتند: امت اسلامی هیچگاه نباید سستی به خود راه دهد بلکه با ایمان، علم و عقیده باید ترقی و تمدن قوی و غنی اسلامی را رقم بزنند.

ایشان با تأکید بر اتحاد جامعه اسلامی ادامه دادند: بزرگترین ضربه ای که دشمن به مسلمانان زده ایجاد اختلاف و تفرقه است، قرآن می فرماید اگر درگیر اختلافات شوید عزت و عظمت شما از بین می رود، امروز هم مشاهده می کنیم که دشمنان در کشورهای اسلامی فتنه انگیزی می کنند تا به حرکت امت اسلام ضربه بزنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با تأکید بر عبرت از سرگذشت اسلام در طول تاریخ ابراز داشتند: باید مردم را بیدار و آگاه کرد، دشمنان چند قرن اسلام را به حاشیه راند و مردم را به استبداد و استکبار گرفتار کرد اما امام راحل ورق را برگرداندند و اسلام را به متن زندگی مردم آوردند.

ایشان عنوان کردند: فضای دانشگاه های ما باید اسلامی باشد تا در برابر توطئه های دشمنان ایستادگی کنند، امروز به برکت انقلاب در زمینه ها و رشته های گوناگون فارغ التحصیلات فراوانی داریم که ما را از بیگانگان بی نیاز می کنند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع خاطرنشان کردند: امروز کسانی که در جامعه مسؤولیت دارند نباید به مسؤولیت خود به عنوان طعمه نگاه کنند بلکه باید آن را امانت الهی و مردم بدانند که اگر سستی و کوتاهی کنند مسؤول خواهند بود.

ایشان اضافه کردند: دشمنان می خواهند بیدارگری را خاموش کند اما هیچگاه نمی تواند جلوی آن را بگیرد و هر روز شاهد بیداری بیشتر مردم جهان خواهیم بود و این بیداری به برکت حرکت امام راحل است، مردم استکبار را شناخته اند و دیگر ظلم را تحمل نخواهند کرد.