مراقب تحرکات دشمن باشیم

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به سرمایه گذاری ویژه دشمنان برای اغتشاشات اخیر گفتند: دشمنان براندازی را دنبال می کنند اما به نتیجه ای نخواهند رسید.

171152_460

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی و هفتمین گردهمایی انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد، با تجلیل از بصیرت مردم ایران در مقابله با آشوبگران گفتند: تمام نقشه های دشمن نتیجه عدم درک فرهنگ اسلامی و انقلابی ملت ایران است.

وی افزودند: دشمنان درک نمی کنند که اسلام چیست و در قلوب مردم چه جایگاهی دارد، دشمن تنها به تشکیلات ظاهری توجه می کند و از دل ها، بصیرت ها و آگاهی ها و معنویت ها آگاهی ندارد، بیش از 40 سال است که می جنگند و به قول خودشان براندازی را دنبال می کنند اما به نتیجه ای نخواهند رسید.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که دشمنان و ضد انقلاب برای آشوب ها و اغتشاشات اخیر سرمایه گذاری ویژه ای کرده بودند، اظهار داشتند: کشورهای استکباری، ضد انقلاب و منافقان همه در یک صف علیه ملت ایران وارد صحنه شدند، همان کشورها و افرادی که در 8 سال جنگ تحمیلی بر سر مردم ایران بمب می ریختند امروز ادعای دلسوزی برای مردم ایران دارند!

وی ادامه دادند: همه دشمنان متحد شدند و به میدان آمدند و تصور کردند که کار تمام است اما نمی توانند درک کنند که اسلام در عمق وجود مردم چه اثری دارد، مردم عزت و عظمت می خواهند و حاضر به تحت سیطره رفتن دشمنان نیستند.

مرجع عالیقدر جهان تشیع با بیان این که تمام توطئه های دشمن علیه نظام اسلامی و مردم ایران نقش برآب است، ابراز داشتند: باید همواره هوشیار باشیم و بدانیم که دشمنان در کمین هستند و قصد ضربه زدن به مردم دارند.

وی عنوان کردند: دشمن نقشه کشید که مردم را در برابر حکومت قرار دهند، جالب است کسانی که مردم ایران را با بمب ها و سلاح های خود نابود کردند امروز دم از حقوق بشر می زنند، دشمنان مردم ایران و مسلمانان را نشناخته اند چرا که مردم هیچگاه به دشمن فرصت سوء استفاده نمی دهند.

معظم‌له خاطرنشان کردند: مردم سالیان دراز تحت سیطره آمریکا و استبداد بودند اما با انقلاب اسلامی کرامت خود را باز یافتند و توانستند با جهاد دشمنان را شکست دهند، باز هم دشمن اقدامی کند باید بداند که مجددا شکست خواهد خورد اما باید در حوادث هوشیار باشیم.

وی در ادامه با اشاره به رسالات حوزه های علمیه گفتند: فقیه شیعه پویا است و حوزه های علمیه باید کادر مورد نیاز نظام اسلامی در زمینه مدیریت و قضاوت را تأمین کنند و پاسخگوی نیازهای جامعه باشند، همچنین حوزه باید به تربیت علمای تراز اهتمام داشته باشد، قرآن و اهل بیت(ع) تأکید دارند که مسلمانان باید عزت و عظمت اسلام را همیشه زنده نگه دارند.

وی افزودند: مردم باید سعی کنند معارف اسلام را زنده و پایدار نگه دارند، نهج البلاغه از آثار با عظمت مولای متقیان امیرمؤمنان(ع) است و باید به داشتن چنین سرمایه معنوی افتخار کنیم و دستورات آن را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

این مرجع تقلید با بیان این که علما و طلاب باید با برهان و حجت ها عظمت اسلام را برای جهانیان تبیین کنند، اظهار داشتند: امیرمؤمنان می فرماید شاید تعداد کسانی که بتوانند با حجت و برهان قوی عظمت اسلام را ثابت کنند زیاد نباشد اما قدر و منزلت آنها در پیشگاه الهی بسیار والا خواهد بود.

ایشان ادامه دادند: علما و اساتید باید به خوبی با معارف اسلامی آشنایی داشته باشند و شاگردان قوی تربیت کنند که وظیفه ترویج و آشنایی مردم با آموزه های اسلامی را بر عهده بگیرند، امیرمؤمنان می فرماید دعوت کنندگان به دین خلفای خدا روی زمین هستند و تأکید می کنند که اشتیاق به دیدن آن ها دارند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که امت اسلامی باید از نظر علم و جهاد قوی و قدرتمند باشند، ابراز داشتند: اگر در این زمینه ها قوت داشته باشیم عزت اسلامی بر همه افراد و تفکرها غالب خواهد بود.

این مرجع تقلید همچنین با اشاره به جایگاه علمی و اخلاقی علامه طباطبایی عنوان کردند: درس مرحوم علامه سازنده بود و ایشان بر فقه، فلسفه و تفسیر احاطه داشتند، علامه بر تربیت شاگردان عالم و مهذب و تأثیرگذار اهتمام داشت.

 گزارش تصویری سخنرانی معظم‌له در مراسم بزرگداشت سی و هشتمین سالگرد ارتحال علامه طباطبایی:


گزارش تصویری