کنگره ای برای تبیین آثار و شخصیت علامه سید جعفر مرتضی برگزار شود

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مرحوم علامه سید جعفر مرتضی را از نوابغ روزگار دانستند و پیشنهاد کردند که برای تبیین آثار و شخصیت آن مرحوم کنگره ای در قم و لبنان برگزار شود.

WhatsApp Image 2019-12-18 at 5.25.53 PM

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، ایشان امروز در دیدار بیت مرحوم علامه سید جعفر مرتضی با اشاره به روایاتی از اهل بیت(ع) درباره جایگاه عالمان دینی گفتند: مرحوم سید جعفر مرتضی از نوابغ روزگار و افتخار شیعیان بود.

ایشان افزودند: ایشان با آثار مهم خود خدمات بسیاری به شیعه ارائه کردند و باید آثار ایشان محفوظ بماند و در تمام دنیا گسترش پیدا کند، شخصیت علمی آن مرحوم باید برای جهانیان تبیین شود چرا که آثار ایشان در سطح بالایی قرار دارد و توانسته حقانیت اهل بیت(ع) را ابلاغ کند.

معظم له با اشاره به پاسخگویی علامه سید جعفر مرتضی به شبهات درباره جایگاه و عظمت اهل بیت(ع) اظهار داشتند: وظیفه امروز بیت آن مرحوم این است که آثار ایشان را جهانی کنند تا مردم بدانند چنین عالم بزرگی برای اسلام و تشیع خدمت کرده است.

وی با اشاره به جایگاه خاص لبنان ادامه داد: لبنان جایگاهی خاصی دارد و علمای بزرگی از این دیار برخاستند و خدمات بی نظیری را به دین ارائه کردند، امروز دشمن به کشورهای مقاومت به ویژه ایران، لبنان، سوریه و عراق حساسیت دارد و سعی می کند که قدرت های اسلامی را تضعیف کند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با بیان این که دشمن برای ضربه زدن به محور مقاومت کمر همت بسته و سرمایه گذاری کرده است، ابراز داشتند: دشمن لحظه به لحظه کینه های خود به اسلام و تشیع را بیشتر ظاهر می کند و ما نیز باید برنامه دقیقی برای حفظ ارزش های اسلامی و دینی داشته باشیم؛ دشمن امروز سعی می کند که کشورهایی مانند لبنان را تحت سیطره خود داشته باشد اما مقاومت اجازه نمی دهد.

معظم له خاطرنشان کردند: جبهه مقاومت باید روز به روز تقویت شده و اجازه ندهد که توطئه های مستکبران در منطقه اجرایی شود.

ایشان عنوان کردند: لازم است که همایش و کنگره ای برای تبیین آثار و شخصیت علامه سید جعفر مرتضی در قم و لبنان برگزار شود.