قدردان نعمت انقلاب باشیم

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با تأکید بر این که باید شاکر نعمت های الهی باشیم، گفتند: باید قدردان نعمت بی بدیل انقلاب باشیم و دستاوردهای آن را حفظ کنیم.

IMG_7628x

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، این مرجع عالیقدر جهان تشییع، عصر امروز در دیدار جمعی از مبلغان با اشاره به با تأکید بر این که انسان باید شاکر نعمت های الهی باشد، گفتند: اگر انسان کفران نعمت کند باید منتظر عذاب الهی باشد، امروز وظیفه ما طلاب و مبلغان در دوران انقلاب اسلامی برای تبیین معارف دینی بسیار سنگین است.

ایشان افزودند: باید نعمت های الهی به ویژه در دوران انقلاب را بشناسیم و به مردم بشناسانیم و قدردان آن باشیم، نظام اسلامی دارای مواهب فراوانی برای مردم بوده است که باید با شناخت آن از دستاوردهای حفاظت کنیم.

معظم له با بیان این که انقلاب اسلامی به بانوان بها و جایگاه داد، اظهار داشت: قبل از انقلاب بانوان گوشه نشین بودند اما امروز در متن جامعه فعالیت های مختلف و اثرگذاری دارند، ضمن این که زنان نقشی ویژه و محوری در تربیت فرزندان دارند.

ایشان ادامه دادند: امروز باید نقش مادران تقویت شود و در فعالیت های تبلیغی باید به این موضوع توجه کرد، امام راحل فرمودند بانوان در انقلاب نه تنها در جریان انقلاب از مردان عقب نبودند بلکه پیشتاز هم بودند و فعالیت های مهمی داشتند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با اشاره به نقش محوری بانوان درخانواده ابراز داشتند: امروز زنان باید در مسائل اجتماعی به ویژه خانواده نقش آفرینی جدی تری داشته باشند.

ایشان با گرامیداشت ایام فاطمیه عنوان کردند: حضرت زهرا(س) الگوی ولایتمداری هستند و به همگان در طول تاریخ درس دادند که تا پایان عمر باید پای ولایت بمانیم.

مرجع عالیقدر جهان تشیع خاطرنشان کردند: کار طلاب و مبلغان کار انبیا است و باید رسالت های خود را به درستی انجام دهند، باید در انجام وظایف خود بسیاری جدی باشیم و کوتاهی نکنیم، مبلغان باید با ذوق و سلیقه معارف دینی را به خوبی به جامعه منتقل کنند.

ایشان طلبگی را افتخاری بزرگ دانستند و اضافه کردند: امروز طلاب باید با مسائل روز آشنا باشند و مردم را آگاه کنند، اخلاق حسنه و برخورد متواضعانه و کریمانه با مردم بیش از سخنان افراد تأثیر گذار است و تبلیغ عملی خواهد بود؛ همچنین باید دوست و دشمن را بشناسیم و خط را برای مردم تبیین کنیم.