پیام مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی دامت برکاته به مناسبت شهادت مولی متقیان علی علیه السلام و فرارسیدن شبهای قدر

باعرض تسلیت شهادت مولای متقیان امیرمومنان علی (علیه السلام) به همه محبان آن حضرت، لازم می دانم در این ایام لیالی قدر مطالبی را به عرض می رسانم.

aghg-4

بسم اللّه الرحمن الرحیم

باعرض تسلیت شهادت مولای متقیان امیرمومنان علی (علیه السلام) به همه محبان آن حضرت، لازم می دانم در این ایام لیالی قدر مطالبی را به عرض می رسانم.
آنچه مسلّم است امروز بشریت بیش از هر زمان دیگری نیازمند معنویت است و نبود یک منجی عدالت گستر را احساس می کند،
لذا در این شبهای با فضیلت که شبهای توبه و بازگشت است، اولین خواسته ما از خداوند متعال فرج مولایمان حضرت بقیة اللّه الاعظم امام عصر(عجل تعالی فرجه الشریف) باشد. اوست که می تواند با اراده الهی و اذن خداوند قادر متعال به تمام بی عدالتی ها وظلم ها و نابرابری ها پایان دهد و طومار ظلم و ستم را درهم بپیچد.
اوست که امیدبشریت است تاعبادصالح خدا حاکمیت را در تمام زمین عهددار شوند.
امروز دردهای فراوانی از ظلم به مظلومان در کشورهای مختلف؛ همانند: سوریه و بحرین و یمن تا مردم مظلوم فلسطین که توسط جبارانی همانند آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی و ایادی آنان در حال انجام است احساس می شود و دردناکتر از همه سکوت مجامع بین المللی و کشورهای به ظاهراسلامی است در این ایام باید برای همه مظلومان دست به دعابرداریم.
امروز بشریت در حال مبارزه با یک بیماری است که تقریباً کل جهان را در برگرفته و مردم فراوانی درگیر آن هستند که باید در این شبهای استجابت دعا و نزول قرآن کریم دست دعا برداریم تا سایه این بیماری از همه بشریت برداشته شود و شفای تمام بیماران را از خداوند متعال بخواهیم و برای همه خدمتگزاران خصوصاً خادمان عرصه سلامت که شبانه روز مشغول خدمت هستند آرزوی موفقیت و سلامت نماییم.
و نکته پایان همدلی و همراهی و کمک به همدیگر را از یاد نبریم، نیازمندان و اقشار کم درآمد جامعه را دریابیم و مسئولان محترم نیز تا توان دارند به کمک مردم بزرگ و متدین و صبورکشورمان بشتابند تا مشکلات اقتصادی پیش آمده بیش از این بر نیازمندان و اقشار کم درآمد فشار وارد نکند و انشاءاللّه با عنایت پروردگارمتعال و کمک یکدیگر و توسل به حضرات معصومین (علیهم السلام) و رعایت تمام نکات بهداشتی بتوانیم از این مشکلات عبور نمایم.
ملتمس دعا

حسین نوری همدانی
بیست رمضان المبارک ١٤٤١