بیانیه معظم له در مورد شهادت حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه

ایام فاطمیه تجلی تمام مناسبتها است و جامع همه این ایام الله عاشورا و غدیر است.

aghg-4

بسم الله الرّحمن الرّحیم

«اللهم صلّ و سلّم علی الصدیقة الشهیدة الرّضیة المرضیة الحوراء الانسیة المظلومة المغصوبة فاطمة الزهراء سیدة نساء العالمین.»

در ایام شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) كه مقارن با ایام شهادت  شهید والامقام حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همرزمان شان گردیده است، به همین مناسبت در پاسخ به در خواست عده‌ای ازعزیزان مطالبی راعرض می كنم.

ابتدا باید توجه داشت كه ایام فاطمیه تجلی تمام  مناسبت‌ها همانند عاشورا وغدیر است و جامع همه این ایام الله است. از این رو  هیچگاه و به هیچ بهانه‌ای نباید به آن  بی‌توجه یا كم‌توجه باشیم و موظفیم  در اعتلاء و عظمت آن کوشا باشیم. این اهمیت بدان جهت است که حضرت فاطمه (سلام الله علیها) سبب خلقت  و حافظ نبوت و امامت بود و با شهادتش، جامعه بشری را برای همیشه تاریخ به  مظلومیت امام  علی علیه السلام توجه داد و قبر بی‌نشان او، نشانه حرف‌های ناگفته اوست. و خود مظلوم بود و به سبب مظلومیتش، همسر بزرگوارش در  كنار مزارش این چنین  نجوا می‌كند.

نَفسِی عَلَى زَفَرَاتِهَا مَحبُوسَةٌ                           یا لَیتَهَا خَرَجَت مَـعَ الزَّفَرَاتِ‏

لَا خَیرَ بَعدَكَ فِی الحَیاةِ وَ إِنَّمَا                        أَبكِی مَخَافَةَ أَن تَطُولَ حَیاتِی‏

سردار  شهید ما حاج قاسم سلیمانی كه بنده او‌ را شهید فاطمی می‌دانم، عاشق زهرای مرضیه بود و هیچگاه اقامه عزای آن بانو از یاد و خاطرش نمی‌رفت.  چون مكتب و هدفش فاطمی بود و رهرو خط و  مسیر دفاع از حق و حقیقت و ولایت  را  ازحضرت فاطمه الگو گرفته  بود.

عزیزان من بدانید؛ این اخلاص، ایمان، استقامت، صبر، جهاد و شجاعت شهید سلیمانی بود که موجب سعادتش شد. سازش با  ظالم را محال می‌دانست و تواضع در مقابل مظلوم برایش افتخار بود در دفاع از حق ذره‌ای کوتاه نمی آمد و برای تبیین آن به کشورها سفر می کرد و برای بیان حق لحظه‌ای از پای نمی‌ایستاد، هیچ شأن و منزلتی در راه حفظ دین و كیان اسلام ناب برای خود قائل نبود. و به راستی از فاطمه الگو گرفته بود و پاداش مجاهدت  را با شهادت در ایام فاطمیه دریافت كرد.

امروز به همه عزیزانی كه این نوشتار را می‌خوانند عرض می كنم؛ این كشور فاطمی و علوی و حسینی را حفظ كنید و نگذارید دست‌های خیانتكار به این كشور دست ‌اندازی كنند. مسئولان باید تلاش كنند، تا این كشور فاطمی و علوی بماند و خون شهید سلیمانی و هزاران شهید دیگر كه تربیت ‌یافتگان فرهنگ علوی هستند، پایمال نشود. شهید سلیمانی در راه دین و آرمان های اسلامی دستش را داد تا اسلام ناب بماند و تشیع و مکتب اهل بیت علیهم السلام  حفظ شود و فاطمیه وعاشورا وغدیر را از ما نگیرند. مردم در آسایش و امنیت باشند و كسی به ارزش‌های اسلامی وانقلابی ما دست‌اندازی نكند. فرهنگ جهاد و شهادت زنده بماند و به  ندای هر مظلومی فراتر از مرزهای جغرافیایی و قومی پاسخ مثبت بدهیم.

برادران و خواهران عزیز حفظ این نظام اسلامی که ولایت فقیه رکن آن است واجب است؛ بنابراین  تضعیف آن حرام می باشد. همچنین پاسداشت خون شهدا و  خدمت به مردم لازم و ضروری است. بر مسئولان كشور  واجب است که در راه رفاه، آرامش و آسایش مردم كوشش كنند و بدانند که سازش با ظالمان و كسانی كه حقوق ملت ما را زیرپا گذاشتند و دست‌شان به خون جوانان عزیز ما آغشته است، جایز نیست. در پایان عرض می‌كنم اگر مقاوم باشیم و به ارزش‌های اسلامی و انقلابی پایبند باشیم و چشم به بیگانگان ندوزیم با وحدت كلمه و توكل به خدای متعال و تحت توجهات حضرت ولی عصرعجل الله تعالی، آینده بسیار روشن است و پیروزی از آن ماست. انشاءالله

باتوجه به وضعیت بیماری ویروس كرونا که مجالس حضوری در این ایام محدودگردیده؛ باید با در نظر گرفتن شیوه نامه های بهداشتی و توصیه های  متخصصان بهداشت و درمان كشور، مجالس فاطمیه و بزرگداشت شهادت شهید سلیمانی و شهید ابو مهدی المهندس  را زنده نگهداشت و از فرصت فضای مجازی در این ایام برای این منظور بهره گرفت.  

توفیق همگان را ازخداوند متعال خواستارم.

حسین نوری همدانی

نهم دی ماه ۱۳۹۹