دیدار معظم له با نمایندگان مجلس استان همدان

نمایندگان مجلس برای خدمت گذاری مردم تلاش بیشتری کنند/تمدن غرب در مواجه با رعایت حقوق مردم کارنامه خوبی نداشته است

8f155817-2d57-44c2-8de5-74570a651957

حضرت آیت‌ نوری العظمی نوری همدانی مدظله العالی صبح امروز در دیدار نمایندگان مردم استان همدان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتفاقات اخیر کشور امریکا گفتند: امروز در حالی غرب از حقوق بشر دم می زند و ایران را به عدم پیروی از حقوق مردم متهم می کند، که خودشان در این رابطه کارنامه خوبی نداشته اند.
معظم له اضافه کردند: همگان شاهد بودند که امریکا و غرب در مسئله ترامپ که حامی تروریست بوده و آن همه جنایت در کشورهای اسلامی و منطقه خاورمیانه ایجاد کرده و چه رفتاری داشته است، به سادگی از همه چیز گذشتند، این همان حقوق بشر آنها است. این مسئله را نباید در مورد همپیمانان آنها مانند اسرائیل و عربستان در پرورش و تربیت گروهای تروریست داعش به سادگی فراموش کرد.
ایشان در ادامه افزودند: این در حالی است که وقتی کشوری مانند ایران علیه این گروه تروریست ایستاده و مبارزه می کند، ایران را به دلیل مبارزه با تروریست متهم به نادیده گرفتن حقوق بشر می کنند. این همان حقوق بشری است که غربیها دم می زنند.
حضرت آیت‌ العظمی نوری همدانی مدظله العالی در ادامه با بیان این که نمایندگان مجلس مسئولیت مهمی نسبت به مردم دارند، اظهار داشتند: نمایندگان مجلس بدانند این مسئولیت امانتی است که خدا بر عهده شان گذاشته است و از این لحاظ باید طوری عمل کنند که سر بلند بیرون بیایید.
معظم له تثبیت بر قوانین و نظارت بر اجرای آن و توجه به مردم از جمله ویژگیهای نمایندگان خدمت گذار مجلس شورای اسلامی دانستند و بر اهمیت توجه به حقوق مردم و خدمت و رفع مشکلات آنها در جامعه تأکید کرده و فرمودند: هر انسانی نسبت به هم نوع خود مسئول است و لازم است در عین توجه به اجتماع و کمک به مردم، نسبت به شناخت قدرتها و دفاع از مسلمانان هم مسئولیت دارد. امروز انقلاب اسلامی این وظیفه را بر عهده ما گذاشته و نباید نسبت به اتفاقات جهان اسلام بی تفاوت بود.