دیدار سرلشگر باقری رئیس ستاد کل نیرو های مسلح با معظم له

دشمنان همواره به دنبال ضربه زدن هستند، از این رو باید روز به روز به پیشرفت و رشد خود در همه مراحل بیافزاییم/در این ایام کرونا هم شاهد هستیم که مردم گرفتار چه مشکلاتی شده اند

index

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مد ظله العالی در دیدار سرلشگر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در قم ضمن تبریک ولادت حضرت جواد (ع) با بیان این که هنوز بعد از 42 سال از پیروزی انقلاب اسلامی عمق و کینه دشمنان نسبت به انقلاب، اسلام و نظام جمهوری اسلامی کاسته نشده بلکه شدت هم یافته است، گفتند: این نشان می دشمنان همواره نسبت به پیشرفت و رشد انقلاب و نظام اسلامی کینه دارند و همواره به دنبال ضربه زدن هستند، از این لحاظ ما باید روز  به روز به پیشرفت و رشد خود در همه مراحل بیافزاییم.
ایشان در ادامه بر توجه و رفع مشکلات مردم از سوی مسئولین نظام و انقلاب تأکید کرده و گفتند: مردم همواره نقش مهمی در پیروزی انقلاب و در صحنه های مختلف داشته و در این ایام کرونا هم شاهد هستیم که مردم گرفتار چه مشکلاتی شده اند و حتی سبب ایجاد محرومیت هایی هم شده است. لذا باید رفع مشکلات مردم بیش گذشته از مورد توجه مسئولین نظام قرار گیرد.
معظم له در ادامه افزودند: امام جواد علیه السلام در حدیثی فرمودند« که افضل عبادت اخلاص است» و برای همین لازم است انسان در عملی اخلاص را در نظر داشته باشد که این یکی از ویژگی های عبادت هم به شمار می رود.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به ویژگی قوای مسلح جمهوری اسلامی با قوای مسلح بیگانگان اظهار داشتند:
یکی از تفاوت‌هایی که میان قوای مسلح ما و با قوای مسلح دیگر این است که آنها نگاه آنها فقط مادیت است سعی می‌کنند با انواع و اقسام سلاح‌هایی خودشان را پیشرفته نشان دهند غیر از مادیت چیز دیگری وجود ندارد ولی قوای مسلح ما دو ویژگی دارد یکی ویژگی مادیت  و دیگری معنویت است و آن اخلاص و توجه به خداوند متعال، توکل و اعتماد است ویژگی خاص ما این است به علاوه اینکه الحمدالله تعالی همان طور که سردار محترم فرمودند در جریان های پیشرفت های مادی هم الحمدالله تعالی بسیار چشم گیر و تأثیر گذار است.
معظم له با اشاره به روایتی از پیامبر اسلام در مورد اهمیت بحث جهاد گفتند: پیغمبر فرمودند که تمام خیر و خوبی ها در شمشیر و در زیر سایه شمیشیر است و شمشیرها کلید بهشت و جهنم اند و قوام زندگی مردم را فقط شمشیر که در راه خدا به کار برده شود تأمین می‌کند.
ایشان ادامه دادند: در روایت دیگر پیامبر فرمودند « لِلْجَنَّةِ بَابٌ یُقَالُ لَهُ بَابُ اَلْمُجَاهِدِینَ یَمْضُونَ إِلَیْهِ فَإِذَا هُوَ مَفْتُوحٌ وَ اَلْمُجَاهِدُونَ مُتَقَلِّدُونَ سُیُوفَهُمْ وَ اَلْجَمْعُ فِی اَلْمَوْقِفِ وَ اَلْمَلاَئِكَةُ تَتَرَحَّبُ بِهِمْ فَمَنْ تَرَكَ اَلْجِهَادَ أَلْبَسَهُ اَللَّهُ ذُلاًّ وَ فَقْراً فِی مَعِیشَتِهِ وَ مَحْقاً فِی دِینِهِ إِنَّ اَللَّهَ تَبَارَكَ وَ تَعَالَى أَعَزَّ أُمَّتِی بِسَنَابِكِ خَیْلِهَا وَ مَرَاكِزِ رِمَاحِهَا. بهشت یک دری دارد که مخصوصاً مجاهدین است ، مجاهدین حرکت می‌کنند به طرف آن در که بروی آنها باز است، آنها که حرکت می‌کنند شمشیرهایشان همراهشان است، این یک مطلب بزرگی است که در روز قیامت تجسم اعمال نه تنها اعمال، اخلاق، نیت‌ها آنها مجسم می‌شود، در فیافه انسان همراه انسان مجسم می‌شود که او در دنیا چه کاره بوده است، این تجسم به اندازه‌ای روشن است که از همان قیافه‌هایشان معلوم می‌شود که در این دنیا مثلاً چه کاره بوده‌اند.
ایشان همچنین اضافه کردند: فرض کنید مثلاً کسانی که در دنیا آبروی خودشان را ریخته‌اند با سؤال بیجا اینها گوشت صورتشان ریخته است و فقط استخوان است که این معلوم می‌شود که در دنیا آبروی خودش را ریخته به این شکل مشحور می‌شود این است که مجاهدین حرکت می‌کنند، وسائل جنگی تمام آن تجهیزات به همراه دارند. تمام جمعیتی که در موقف محشر حضور دارند و فرشتگان خدا وقتی آنها به طرف آن در حرکت می‌کنند به آنها مرحبا.. مرحبا می‌گویند . تا می‌آیند و وارد بهشت می‌شود.
معظم له افزودند: آن وقت اضافه می‌کند از پیغمبر اکرم کسی که ترک کند جهاد را ذلت و فقر در دنیا نصیبش می‌شود در دنیا ذلت و فقر نتیجه ترک جهاد است و دینش هم از بین می‌رود، خداوند امت من را در نتیجه همین سلاح‌های جنگی عزیز داشته است.
حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مد ظله العالی گفتند: این فرهنگ و مذهب دین و ما است که به تجربه هم ثابت شده است، امام رضا (ع) فرموده است که خداوند هر پیغمبری را که فرستاد به یک دست آن پیغمبر کتاب هدایت و دست دیگر تجهیزات جنگی. حضرت ابراهیم (ع) در یک دست صحف ابراهیم و در دست دیگر تبر برای شکستن بت‌ها داشت.
در ابتدای این دیدار سرلشگر باقری با اشاره به برنامه ها و فعالیت های نیروهای مسلح گفتند: نیروهای مسلح در دو سال اخیری که فشارهای دشمن زیاد شد با خروج از برجام و تشدید تحریم ها و به تناوب فشارهای نظامی و دفاعی که وارد کردند بحمدالله به فرماندهی حضرت آقا فرمانده معظم کل قوا و تلاشهای صورت گرفته و عنایت خداوند الحمدلله کسی که فشارها را می‌آورد الحمدالله با خفت این منصب را ترک کرد و آرزویش را به نتیجه نرساند و بحمدالله ملت ایران و کشور عزیزمان به برکت خون شهیدان سربلند راهش را ادامه می‌دهد.
بحمدالله ده رزمایش رزمایش‌های موشکی، هواپیماهای بدون سرنشین، دریایی، پدافند هوایی برگزار کردیم و دشمن که مقداری ناو و تجهیزات به خلیج فارس آورده بود در هوا شیطنت می‌کرد بحمدالله مجبور شد که منطقه را ترک کند و بحمدالله امنیت کشور به خوبی حفظ شد و وارد دوره جدیدی شدیم.
نیروهای مسلح در کنار دفاع و امنیت کشور که مسئولیت اصلی آنها هست در یک سالی که این مشکل بیماری کرونا در کشور حادث شده است حداکثر تلاش را داشته‌اند که چه در پذیرش در بیمارستان‌هایشان که ما 58 بیمارستان در سراسر کشور داریم دائما پذیرش بیمار و ایجاد قرنطینه‌گاه ها و عرض کنم در چند ماه اخیر هم طرح شهید سلیمانی که چیزی حدود 75-80 درصد مردم را بسیجیان مراجعه کرده‌اند حتی درب منازل بیمار یابی و رسیدگی و کنترل بیماری که بحمدالله خیلی مؤثر شد و ما متأسفانه فوتی مان تا روزی قریب 500 نفر بالا رفته بود که الحمدالله مدتی است به زیر 80 نفر رسیده است.