دیدار سردار غلام رضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با معظم له

متاسفانه وضعیت معیشت مردم بسیار ناراحت کننده است/امروز مهم ترین وظیفه بسیج، سازندگی و جهاد است/امروز تمام مستضعین جهان چشم به نهادهایی مانند بسیج دوخته اند.

3aa900fa-4b29-4908-8da5-554a0d9ec698

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی مرجع عالیقدر جهان تشیع پیش از ظهر امروز در دیدار با رئیس سازمان بسیج مستضعفین؛ سردار غلام رضا سلیمانی با اشاره به اهمیت نقش امر به معروف و جهاد در حفظ اسلام فرمودند: بسیج شجره طیبه ای است که با درایت امام راحل کاشته شده است و رسالت این نهاد مردمی بسیار مهم است و امروز شاهد ثمرات این شجره طیبه هستیم که( أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاءِ تُؤْتِی أُكُلَهَا كُلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا) تمام این تعبیرات درباره بسیج مستضعفین است.

معظم له با بیان اینکه هدف امام راحل از تاسیس بسیج، حفظ انقلاب و ارزش های اسلامی بود، اظهار کرد: بسیج مستضعفین؛ یعنی ایستادگی در مقابل استکبار و بحمدالله امروز اقدامات شما در مقابله با استکبار منحصر به ایران نیست و نگاه کل مستضعفان عالم به شما بسیجیان است.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه با اشاره به اوضاع کنونی منطقه و جهان افزودند: باید در مقابل دنیا هوشیار و بیدار باشیم، بسیج در شرایط حاکم بر منطقه و جهان باید به درستی نسبت به وظایف خود آشنا باشد. امروز ببینید در کشور یمن، افغانستان، سوریه، لبنان و عراق چه خبر است؟  آمریکا نقشه می کشد، عربستان پول می دهد و اسرائیل اجرا کننده است، باید در مقالب استکبار بیدار و بصیر بود. چندی پیش عده ای فکر می کردند روی کار آمدن طالبان به نفع ایران است اما امروز مشخص شده که آنها به دنبال شیعه کشی هستند و حقوق اقوام و مذاهب را محترم نمی شمارند.

حضرت آیت العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به وضعیت معیشتی و اقتصادی موجود در کشور فرمودند: متاسفانه وضعیت معیشت مردم بسیار ناراحت کننده است لذا یکی از اقدامات بسیج توجه به مباحث سازندگی و توسعه کشور است که باید بسیج در این حوزه ها با تمام توان ورود کند تا بخشی از انتظارات مردمی برآورده شود.