دیدار اتحادیه علماء اهل بیت ترکیه با معظم له

امروز بیش از هر زمانی دیگر نیاز به همبستگی میان مسلمین احساس می شود.

f40f589f-816f-4fe4-af19-bdcecd495633

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی مرجع عالیقدر جهان تشیع پیش از ظهر امروز در دیدار با اتحادیه علماء اهل بیت ترکیه با اشاره به سابقه اسلام در ترکیه فرمودند: مردم ترکیه مردم بسیار روشن، متدین و مهربان هستند. در زمانی که در ترکیه بودم، با وجود فرقه های مختلف؛ مسلمانان ترکیه را  بسیار معتقد به اسلام، مهمان نواز و مهربان دیدم.

معظم له در ادامه با بیان اهمیت وحدت و اتحاد میان مسلمانان افزودند: امروز بیش از هر زمانی دیگر نیاز به همبستگی میان مسلمین احساس می شود. اهل بیت عصمت و طهارات همواره شیعیان را به پرهیز از اختلاف دعوت می نمودند.

مرجع تقلید شیعیان در ادامه به اهمیت جایگاه علماء افزودند: من معتقدم افرادی که قصد تبلیغ معارف اسلامی را دارند باید نخست فقیه باشند. تبلیغی کامل  است که شخصی در آداب و معارف دینی مهارت و تخصص داشته باشد تا بتواند اسلام را در همه ابعاد به مردم بشناساند، چرا که اسلام دارای ابعاد اقتصادی، اخلاقی، جهادی، سیاسی و حکومتی و معارف کلامی می باشد.

حضرت آیت العظمی نوری همدانی مدظله العالی با اشاره به تلاش های علماء نشر معارف اسلامی و فرهنگ اهل بیت (علیهم السلام) افزودند: ، یک فقیه فرزانه‌ای با دلی به وسعت دریاها و اراده کوه‌ها قیام کرد، فلسفه قیام امام راحل (رحمت الله علیه) این بود که هنگامی که اسلام در ضعف بود، امام خمینی در مقابل شرق و غرب و مستکبران جریانی را به وجود آورد که هشت‌سال جوان‌های ما فوج فوج می‌رفتند و به شهادت می‌رسانند. استکبار جهانی تمام امکانات خود را برای از بین بردن انقلاب اسلامی بکار برد؛ اما امام راحل (رحمت الله علیه) توانست این جوانان را بسیج کند و به میدان بفرستند.

معظم له با اشاره به نقشه های شوم استکبار جهانی فرمودند: امروز، روزی است که مستکبرین کل جهان در مقابل شما قرار می‌گیرند؛ آمریکا، عربستان، صهیونیست‌ها و امثال آن‌ها خودشان به میدان نمی‌آیند، اما پول، اسلحه و نقشه از آن‌هاست. مسلمان‌ها را به جان هم انداخته‌اند متاسفانه امروز مسلمانان در یمن، عراق، سوریه، بحرین، افغانستان در شرایط بدی به سر می برند باید در مقابل آن‌ها آگاه باشیم.