علمای اسلام نسبت به جنایت معامله قرن سکوت نکنند

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی با هشدار نسبت به اجرای طرح ننگین معامله قرن، از امت اسلام به ویژه علمای اسلام خواستند برای مقابله جدی با توطئه نابودی آرمان فلسطین وارد صحنه شوند.

IMG_9761x

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالی، این مرجع عالیقدر جهان تشیع ظهر امروز در دیدار جمعی از علمای هندوستان با اشاره به رسالت های مهم علما و روحانیت گفتند: در اسلام برنامه ریزی شده تا عده ای از افراد متخلق به اخلاق اسلامی در میان مردم باشند و مردم را به خیر، صلاح و سعادت دعوت کنند.

ایشان افزودند: امروز وظیفه ما بسیار سنگین است و هیچ قشری در اسلام به اندازه علما عظمت، فضیلت و منزلت ندارد و هیچ گروهی به اندازه علما مسؤولیت سنگینی ندارد، همانگونه که اسلام عالم را تکریم می کند و نگاه به چهره او را عبادت می داند وظیفه سنگینی را بر عهده او قرار داده است.

معظم له با بیان این که امروز دشمنان اسلام به ویژه آمریکا و صهیونیست ها با توطئه جدید معامله قرن در صدد نابودی آرمان فلسطین هستند، اظهار داشتند: چه جنایت و گناهی از این بزرگتر وجود دارد؟ مسلمانان باید وحدت و اتحاد داشته باشند و در صحنه حضور پیدا کنند.

ایشان ادامه دادند: علمای اسلام نیز نباید سکوت کرده بلکه باید حول محور قدس شریف متحد شده و آرمان های اسلامی را پیگیری کنند، ما نمی توانیم تماشاگر باشیم چرا که اسلام مسؤولیت سنگینی بر دوش علما قرار داده است و همه باید به وظیفه خود عمل کنند.

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی تأکید کردند: علما نمی توانند ساکت و تماشاگر باشند تا آمریکایی ها و صهیونیست ها فلسطین را نابود کرده و قدس شریف را تصاحب کنند، اگر علما ومسلمانان متحد شوند کارهای بزرگی می توانند انجام دهند.

ایشان عنوان کردند: امروز روزی نیست که تماشاگر باشیم بلکه باید به میدان بیاییم و توطئه های دشمن را خنثی کنیم، در اسلام مرز جغرافیایی مطرح نیست و کل مسلمانان دنیا با یکدیگر برادر هستند و باید متحد باشند، اگر تنها سخنرانی و تماشا کنیم در پیشگاه الهی مسؤول خواهیم بود.

مرجع عالیقدر جهان تشیع خاطرنشان کردند: دشمن یک لحظه آرام نمی گیرد و برنامه اختلاف افکنی بین مسلمین را همواره در دستور کار دارد، هرگز نباید فکر کنیم که دشمنان دست از کینه توزی بر می دارند چرا که آن ها روز به روز به امکانات بیشتری به جنگ اسلام می آیند، در چنین شرایطی باید به وظیفه خود عمل کنیم تا منجر به شکست دشمن شود، راه شکست دشمن اتحاد جوامع اسلامی است.